Burza vrúbľov

Kedysi dávno, v časoch bez dištančného vyučovania a zvláštnych obmedzení, sme sa stali účastníkmi prvého ročníka projektu SadOVO.

Mapovali sme staré odrody jabloní a hrušiek v okolí, zoznámili sme sa s profi ovocinármi a ovocinárstvo sa nám začalo dostávať “pod kožu”. A tak sadíme stromy v záhrade aj okolí, zakladáme ovocnú škôlku, učíme sa, čo je semenáč, vrúbeľ, očkovanie a všeličo iné. V spolupráci s KIC EDUKOS v rámci projektu “Spolu dokážeme viac” sme si splnili dávny sen a zorganizovali sme burzu vrúbľov starých a krajových odrôd. Ovocinár a dobrý kamarát Bruno Jakubec so svojím tímom priniesli desiatky odrôd jabloní a hrušiek, miestny amatérsky ovocinár a dobrí ľudia zo školského tímu ochotne pomáhali a už sme netrpezlivo čakali, či naša propagácia a dobrá myšlienka nájde odozvu.

A našla! Viac ako stovka účastníkov z rôznych častí nielen nášho okresu, dlhé rozhovory, veľa otázok, požiadavky na opakovanie akcie znova o rok – nuž misia splnená! A tak sa tešíme, že škola môže otvárať svoje brány dobrým ľuďom a  dobrým nápadom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *