Staráme sa o ovocné stromy

Ovocné stromčeky v školskej záhrade už začínajú prinášať úrodu. Aby jej bolo dosť pre všetkých, potrebujú našu pomoc a starostlivosť.

V jeseni sme ich natreli vápenným mliekom, aby im pri striedaní teplôt počas dňa a noci nepraskala kôra a teraz na jar sme si nechali poradiť a ich koruny sme upravili strihom. Ani nie tak my, vlastne sme mali úlohu divákov, ale bývalý žiak našej školy prišiel, obzrel a strihal, strihal a strihal. Nie veľa, ale rozumne. A my už vieme, že koruna stromu nesmie byť prehustená, že každý konárik potrebuje dosť slnečného svetla, že veľmi dlhé a tenké vetvičky neunesú úrodu a mŕtve drevo do koruny nepatrí.

2 komentáre na “Staráme sa o ovocné stromy

  1. Vladimír Rázus, M= 0905498777 Odpovedať

    Vedeli by ste mi pomôcť, poradiť so starosťou o ovocné stromky / strihanie, ošetrenie a podobne / v mojej záhrade, ktorá sa nahádza v Liptovskej Štiavnici pri Ružomberku. Počet stromčekov cca 25. Za poskytnutú službu by som uhradil dohodnutú cenu

    • ZŠ Petra Škrabáka Autor príspevkuOdpovedať

      Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vás zaujali. O stromy sa stará môj syn, ale je to len samouk s krátkou praxou. Okrem toho študuje v Košiciach a voľný čas je pojem takmer neznámy. Mrzí ma, že Vám nevieme pomôcť, ale sme radi, že si naše články nachádzajú svojich čitateľov. Prajeme veľa radosti zo záhrady:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *